NASZ ZESPÓŁ
Michał
Michał Dębowski - skipper, instruktor, webmaster
Sławka spotkałem w 2001 roku rozpoczynając studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej. To właśnie on zaraził mnie pasją żeglarską i przy nim zdobyłem pierwsze żeglarskie doświadczenia. Od tego czasu żeglowałem na różnych akwenach. Swoją pasję dzielę razem ze Sławkiem od ponad 20 lat.
W SailCrafcie pływałem po Atlantyku, a Bałtyk przepłynąłem kilkanaście razy. Szkoła żeglarska to dla mnie nie tylko kolejne wyzwanie i doświadczenia, ale przede wszystkim misja jaknajlepszego wyszkolenia nowych pokoleń żeglarzy.
Marek
Marek Polniak - właściciel, instruktor
Sportem i turystyką wodną interesuję się od dziecka. Szczgólne zamiłowanie do rozwiązań mechanicznych stosowanych w silnikach jachtowych oraz w okrętownictwie przyczyniło się znacząco do mojej ścieżki edukacyjnej.
Po zdobyciu morskiego doświadczenia jako młody motorowodniak postanowiłem
związać się z morzem zawodowo wstępując do Akademi Marynarki Wojennej. Posiadam wykształcenie z zakresu eksploatacji urządzeń okrętowych. Wiele lat pracowałem przy obsłudze urządzeń mechanicznych, w tym siłowni okrętowych służąc na okrętach Marynarki Wojennej.
Doświadczenie zdobywałem podczas rejsów od Morza Śródziemnego po Morze Norweskie, szkoląc również studentów na okręcie szkolnym MW RP.
Obecnie po zakończeniu służby czynnej prowadzę zajęcia w Katedrze Elektrotechniki Okrętowej Akademii Marynarki Wojennej oraz zajęcia motorowodniackie w SailCraft. Regularnie biorę udział w rejsach żeglarskich i motorowodnych rozwijając moją pasję do sportów wodnych.
Irek
Ireneusz Kamiński - instruktor
Pierwsze kroki na pokładzie jachtu postawiłem w wieku 14 lat. Żeglarstwa uczyłem się na Jeziorze Kałębie oraz na Zatoce Puckiej i Gdańskiej. Jestem zawodowym oficerem i nauczycielem akademickim, od 1990 roku związany z Akademią Marynarki Wojennej, gdzie odpowiadam m.in. za szkolenie żeglarskie i motorowodne studentów. Jako instruktor zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW prowadzę zajęcia z zakresu ratownictwa morskiego.
Kilkukrotnie uczestniczyłem w cywilnych i wojskowych mistrzostwach Europy, gdzie zdobyłem tytuł mistrza i wicemistrza Europy. Dwukrotnie uczestniczyłem w Światowych Igrzyskach Wojskowych (Military World Games), w 2011 w Rio de Janeiro zdobyłem brązowy medal.
Podczas The Tall Ships Races 2013, jako kapitan wraz z załogą studentów Akademii Marynarki Wojennej zwyciężyłem w regatach na trasie Ryga – Świnoujście.
Na przełomie 2017/2018 byłem członkiem załogi Katharsis II, która jako pierwsza na świecie, okrążyła w rejsie non stop Antarktydę wzdłuż i na południe od 60° szerokości geograficznej południowej.
Sebastian
Sebastian Kała - skipper
Od ponad 20 lat zawodowo i hobbystycznie jestem związany z morzem. Z wykształcenia nawigator morski oraz hydrograf. Jestem kapitanem jachtowym i motorowodnym. Brałem udział i prowadziłem rejsy zarówno na kilku jak i kilkudziesięciometrowych jachtach. Bałtyk, Morze Północne, Morze Śródziemne... Antarktyda - gdzie wiatr poniesie.
Oficer wachtowy na statkach i okrętach, dowódca okrętu, praktyk i pasjonat żeglowania. W latach 2014-2016 ławnik Izby Morskiej w Gdyni. Pełne STCW.
Lubię dzielić się swoimi doświadczeniami i praktyką. Parę lat temu, w ramach promocji żeglarstwa, napisałem kilka artykułów z serii Porty Polskie na łamach "Tawerny Skipperów".
Chętnie odwiedzam nowe miejsca i mało znane porty.
Do zobaczenia na Morzu.
Sławek
Sławomir Gronowski - właściciel, instruktor
Szkoła żeglarstwa i motorowodniactwa SailCraft powstała z pasji do morza, niezliczonych godzin wacht, doświadczenia w szkoleniu załóg oraz egzaminowaniu żeglarzy i motorowodniaków. W żeglarstwie regatowym przez wiele lat startowałem w klasie 730 i Skippi 650, niejednokrotnie zajmując czołowe miejsca w Pucharze Polski.
Jestem instruktorem, kapitanem jachtowym i motorowodnym. Zawodowo także jestem związany z morzem m.in. zajmowałem stanowisko dowódcy okrętu Marynarki Wojennej. Posiadam kierunkowe wykształcenie z zakresu nawigacji oraz hydrogrfii. Doświadczenie, które zdobyłem podczas rejsów zawodowych, jak i żeglarskich, od Morza Czarnego po Islandię oraz w trakcie szkolenia załóg wyznacza kierunek, jaki zamierzam nadać prowadzonym zajęciom. Wiedza i doświadczenie jakie posiadam pozwoliły mi w latach 2020-2022 objąć obowiązki ławnika w Odwoławczej Izbie Morskiej.
W mojej szkole najistotniejsze jest praktyczne podejście do przekazywanej wiedzy teoretycznej, jak i zajęć odbywających się na wodzie.
@2023 Copyright: sailcraft.pl