SailCraft Sławomir Gronowski
tel. 600-310-665
NIP 584-254-79-83
REGON 385-731-596
Konto bankowe:
Millennium S.A., nr 84 1160 2202 0000 0004 6147 9314

Przedstawiona na tej stronie oferta ma charakter informacyjny i stanowi zaproszenie do zawarcia umowy. Oferta ta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Polityka prywatności

O NAS

Szkoła żeglarstwa i motorowodniactwa SailCraft powstała z pasji do morza, niezliczonych godzin wacht, doświadczenia w szkoleniu załóg oraz egzaminowaniu żeglarzy i motorowodniaków. W żeglarstwie regatowym przez wiele lat startowałem w klasie 730 i Skippi 650, niejednokrotnie zajmując czołowe miejsca w Pucharze Polski. 

Jestem instruktorem, kapitanem jachtowym i motorowodnym. Zawodowo także jestem związany z morzem m.in. zajmowałem stanowisko dowódcy okrętu Marynarki Wojennej.  Posiadam kierunkowe wykształcenie z zakresu nawigacji oraz hydrogrfii. Doświadczenie, które zdobyłem podczas rejsów zawodowych, jak i żeglarskich, od Morza Czarnego po Islandię oraz w trakcie szkolenia załóg wyznacza kierunek, jaki zamierzam nadać prowadzonym zajęciom. Wiedza i doświadczenie jakie posiadam pozwoliły mi w latach 2020-2022 objąć obowiązki ławnika w Odwoławczej Izbie Morskiej. 

W mojej szkole najistotniejsze jest praktyczne podejście do przekazywanej wiedzy teoretycznej, jak i zajęć odbywających się na wodzie.

Sławek Gronowski - właściciel, instruktor

Jestem jachtowym oraz motorowodnym sternikiem morskim. Moja przygoda z żeglarstwem rozpoczęła się jeszcze w szkole podstawowej – jako wychowanek Bazy Mrągowo przez wiele lat regatowo ścigałem się pod okiem najlepiej wykwalifikowanej kadry Polskiego Związku Żeglarskiego.

Kilkakrotnie startowałem w wojskowych Mistrzostwach Europy i Świata (CISM) zdobywając tytuł Mistrza Europy. Największe sukcesy odnosiłem startując w klasach 730 i Skippi 650, wielokrotnie stając na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Jestem pewien, że dzięki mojemu kilkunastoletniemu doświadczeniu w żeglarstwie regatowym będę w stanie przekazać swoją wiedzę i zarazić pasją każdego kto w żeglarstwie szuka odrobiny adrenaliny i rywalizacji.

Michał Czerwiak - instruktor
Michał Dębowski - instruktor

Szerzej znany jako „Dębek”. Jestem jachtowym sternikiem morskim i sternik motorowodnym. Z żeglarstwem jestem związany od 2001 roku. Lubię wyzwania i szukam ich na każdym kroku. Zawodowo jestem specjalistą z obszaru łączności morskiej. Uwielbiam szkolić i dzielić się swoją wiedzą z innymi na każdy możliwy temat. Jestem optymistą, dla którego „niemożliwe” to było kiedyś zapłacić kartą w Biedronce.

Pierwsze kroki na pokładzie jachtu postawiłem w wieku 14 lat. Żeglarstwa uczyłem się na Jeziorze Kałębie oraz na Zatoce Puckiej i Gdańskiej. Rejsy morskie, pod okiem wymagających kapitanów, umożliwiły mi szybkie zdobywanie coraz wyższych stopni żeglarskich oraz instruktorskich, również motorowodnych.
Jestem zawodowym oficerem i nauczycielem akademickim, od 1990 roku związany z Akademią Marynarki Wojennej, gdzie odpowiadam m.in. za szkolenie żeglarskie i motorowodne studentów. Jako instruktor zintegrowanego kursu bezpieczeństwa STCW prowadzę zajęcia z zakresu ratownictwa morskiego. 
Kilkukrotnie uczestniczyłem w cywilnych i wojskowych mistrzostwach Europy, gdzie zdobyłem tytuł mistrza i wicemistrza Europy. Dwukrotnie uczestniczyłem w Światowych Igrzyskach Wojskowych (Military World Games), w 2011 w Rio de Janeiro zdobyłem brązowy medal.
Podczas The Tall Ships Races 2013, jako kapitan wraz z załogą studentów Akademii Marynarki Wojennej zwyciężyłem w regatach na trasie Ryga – Świnoujście.
Na przełomie 2017/2018 byłem członkiem załogi Katharsis II, która jako pierwsza na świecie, okrążyła w rejsie non stop Antarktydę wzdłuż i na południe od 60° szerokości geograficznej południowej. 

Ireneusz Kamiński- instruktor